Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 SK PCK
logotype
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/templates/maillers2/index.php on line 103 Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/includes/application.php on line 536
Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

W roku szkolnym 2014/2015 Szkolne Koło PCK realizuje zadania edukacyjne z oświaty zdrowotnej. Będą to programy edukacyjne:

,,Moje dziecko idzie do szkoły”

,,Wolność oddechu - Zapobiegaj Astmie”

,,Nie pal przy mnie proszę”

,,Klub Bezpiecznego Puchatka”.

Wspólnie ze Świetlicą Szkolną realizujemy zadania programu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”.

N terenie szkoły organizowaliśmy akcję "Zostań Mikołajem" i włączyliśmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


"Moje dziecko idzie do szkoły" 

Klasy pierwsze przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY. Celem programu jest ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród rodziców i uczniów klas pierwszych.

Materiały do realizacji programu przekazane zostały przez Powiatową Stację Sanitarno-
Epidemiologiczną w Jarosławiu i przekazane rodzicom uczniów klas pierwszych.
Realizacja programu MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY obejmuje zagadnienia z zakresu: prawidłowego żywienia, higieny przygotowywania posiłków, propagowania aktywności fizycznej, higieny jamy ustnej, ochrony wzroku, zachowania prawidłowej postawy, rozwoju mowy u dziecka, zapobiegania chorobom, zachowaniu bezpieczeństwa.

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

To największy ogólnopolski program edukacyjny realizowany w klasach pierwszych organizowany przez Maspex – GMW Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Wadowicach we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologiii Profilaktyki Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W czasie zajęć uczniowie otrzymali informacje na temat zasad bezpieczeństwa w domu, szkole i w drodze do szkoły oraz na temat bezpiecznych zachowań i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

GÓRA GROSZA

Od 24 listopada 2014 roku w naszej szkole zbieramy monety w ramach Akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo ,,Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

,,TEST BEZPIECZEŃSTWA”.

W listopadzie 2014 roku zakończył się w klasach pierwszych Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. Uczniowie klasy I A i I B odpowiedzieli na 15 pytań. Wykonanie testu to nie tylko nauka, ale i zabawa dla każdego ucznia, a wyniki cieszą organizatorów, rodziców i nauczycieli.

Wszyscy uczniowie klasy I A i I B zaliczyli ,,TEST BEZPIECZEŃSTWA”.
Po zrealizowaniu poszczególnych zadań szkoła otrzyma Certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W ubiegłym roku szkolnym prowadzone były zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wielu uczniów bardzo chętnie w nich uczestniczyło. Obecnie możecie przypomnieć sobie lub uzupełnić wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy, korzystając ze strony internetowej i zamieszczonych tam filmów edukacyjnych:

https://www.szkolenia-bhp24.pl/pozycja-bezpieczna-online

https://www.szkolenia-bhp24.pl/krwawienie-z-nosa-online

 

W roku szkolnym 2013/2014 realizowane będą programy edukacyjne

- „Moje dziecko idzie do szkoły”

Głównym jego celem będzie zwrócenie uwagi rodziców na potrzeby dziecka wynikające z rozpoczęcia nauki w szkole, oraz ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród rodziców i dzieci klas pierwszych.

- „Nie pal przy mnie, proszę”

   Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

   W ramach jego realizacji zostanie przeprowadzony konkurs na plakat i prezentację multimedialną na temat palenia tytoniu. W klasach III b i IV b zostaną zorganizowane na lekcjach pogadanki poruszające tematykę szkodliwości palenia. Planowany jest też udział naszych rodziców i uczniów w obchodach Światowego Dnia Rzucania Palenia, pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, 21 listopada w Zespole Szkół w Widełce.

- ,,Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie”.

Planujemy przeprowadzić pogadanki z dziećmi na temat objawów alergii i astmy, wykonać prace plastyczne, odegrać scenkę teatralną w klasach I.

 

Równocześnie wśród uczniów prowadzona jest systematyczna fluoryzacja zębów organizowana przez panią Marię Kołodziej.

View the embedded image gallery online at:
http://test.pruchnik.pl/index.php/sk-pck#sigProGalleriabf0cde367c


 

View the embedded image gallery online at:
http://test.pruchnik.pl/index.php/sk-pck#sigProGalleria8796a97b2c

View the embedded image gallery online at:
http://test.pruchnik.pl/index.php/sk-pck#sigProGalleria18e28a7c14

22 czerwca odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę w II semestrze roku szkolnego 2015/2016. Atrakcją dnia było przedstawinie w wykonaniu uczniów klasy II a, I a i I b pt. "Dbaj o zdrowie!"

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=o72WVM-T7q4

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://test.pruchnik.pl/index.php/sk-pck#sigProGalleriaf37c77c03b

24 czerwca w naszej szkole nastapiła nieoczekiwana zamiana miejsc. Uczniowie klas szóstych wcielili się w rolę nauczycieli. Tego dnia także odbył sie apel podsumowujący realizację programów profilaktycznych prowadzonych przez SK PCK:

- "Szkoła Promująca Zalecenia EKWzR”,

- "Moje dziecko idzie do szkoły”,

- "Znajdź właściwe rozwiązanie”,

- "Nie pal przy mnie proszę”,

- "Wolność Oddechu - Zapobiegaj astmie”

 

 

W roku szkolnym 2014/2015 Szkolne Koło PCK we współpracy ze Świetlica Szkolną przystąpiło do realizacji programów edukacyjnych

Klasa V b i Świetlica Szkolna realizują program edukacyjny "Znajdź właściwe rozwiązanie"

W klasach pierwszych zaplanowano realizację programu „Moje dziecko idzie do szkoły”, ,,Wolność Oddechu” – Zapobiegaj astmie”, ,,Nie pal przy mnie proszę …”

,,Moje dziecko idzie do szkoły”

Jak je przygotować?

Pierwsze tygodnie w szkole, nowe osoby, obowiązki... To duży stres dla każdego pierwszaka. Spróbujemy ułatwić mu dobry start w szkole!                                                                                                                                                               Zwrócimy również uwagę Rodziców na potrzeby i prawidłowe nawyki zdrowotne wśród dzieci klas pierwszych.

 "Wolność Oddechu" – Zapobiegaj astmie”, czyli jak radzić sobie z alergiami i uczuleniami?

"Nie pal przy mnie proszę…" - Nauczymy jak dzieci mogą reagować na złe przyzwyczajenia starszych, które nie zawsze muszą być przyjemne.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w szczotkowaniu zębów.

Od 24 listopada organizowana będzie w naszej szkole akcja "Góra Grosza"

pod patronatem Towarzystwa "Nasz Dom" i Ministra Edukacji Narodowej.

Akcja ma charakter konkursu!

Prosimy o zorganizowanie zbiórek w poszczególnych klasach. 

W roku szkolnym 2016/2017 Szkolne Koło PCK realizuje zadania edukacyjne z oświaty zdrowotnej. Będą to programy edukacyjne:

,,Moje dziecko idzie do szkoły”

,,Nie pal przy mnie proszę”

,,Klub Bezpiecznego Puchatka”.

Wspólnie ze Świetlicą Szkolną realizujemy zadania programu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” w grupie starszej. W klasach czwartych realizowany jest program "Bieg po zdrowie".

HARMONOGRAM PROGRAMU EDUKACYJNEGO

„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W PRUCHNIKU
W KLASACH 4-6
W RAMACH ZAJĘĆ PROWADZONYCH
W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

LP. ZADANIA FORMA REALIZACJI OSOBA ODPOWIEDZIALNA

TERMIN

REALIZACJI

1. POINFORMOWANIE RADY PEDAGOGICZNEJ O PRZYSTĄPIENIU DO PORGRAMU, ZAPOZNANIE Z ZAŁOŻENIAMI PROGRAMU

Poinformowanie rady pedagogicznej o programie edukacyjnym  „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Umieszczenie informacji w pokoju nauczycielskim.

Opracowanie harmonogramu działań programowych.

Szkolny koordynator

wrzesień

2.

REALIZACJA PROGRAMU ,,ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE"

Prowadzenie zajęć warsztatowych z wykorzystaniem scenariuszy dostępnych w programie edukacji antytytoniowej dla uczniów klas 4-6:

I. Poznajmy się bliżej

 II. Laboratorium ciała

 III. Naucz się mówić nie

 IV. Znajdź właściwe rozwiązanie

 V.  Uwierz w siebie

Szkolny koordynator, wychowawcy klas

wrzesień - maj

3.

WZMOCNIENIE PROGRAMU

Informacja o realizacji programu dla rodziców.

Ankieta dla uczniów dotycząca palenia papierosów, prezentacja wyników

Konkurs na pracę plastyczną: „Skutki palenia papierosów” oraz hasło kampanii antynikotynowej

Wykonanie gazetki szkolnej dotyczącej szkodliwości palenia z wykorzystaniem plakatów z konkursu

Szkolny koordynator,

wrzesień-marzec

4. SPORZĄDZENIE SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI PROGRAMU W ROKU SZKOLNYM 2015/1016

Sprawozdanie

Szkolny koordynator

Do 30 maja

5. PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU W SZKOLE

Wyciągnięcie wniosków z realizacji programu

Szkolny koordynator

czerwiec

  

HARMONOGRAM PROGRAMU ANTYTYTONIOWEGO

EDUKACJI ZDROWOTNEJ

„Bieg po zdrowie”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W PRUCHNIKU
W KLASIE IV

LP. ZADANIA FORMA REALIZACJI OSOBA ODPOWIEDZIALNA

TERMIN

REALIZACJI

1. POINFORMOWANIE RADY PEDAGOGICZNEJ O PRZYSTĄPIENIU DO PORGRAMU, ZAPOZNANIE Z ZAŁOŻENIAMI PROGRAMU

Poinformowanie rady pedagogicznej o programie edukacyjnym  „Bieg po zdrowie”.

Umieszczenie informacji w pokoju nauczycielskim.

Opracowanie harmonogramu działań programowych.

Szkolny koordynator

styczeń

2. ZAPOZNANIE RODZICÓW Z REALIZACJĄ PROGRAMU, CELAMI I ZAŁOŻENIAMI.

Zebranie ogólne z rodzicami.

Wywiadówka klasowa.

Rozdanie broszur informacyjnych.

Szkolny koordynator styczeń
3.

REALIZACJA PROGRAMU ,,Bieg po zdrowie"

Prowadzenie zajęć warsztatowych z wykorzystaniem scenariuszy dostępnych w programie edukacji antytytoniowej.

Szkolny koordynator, wychowawcy klas

luty - maj

4.

WZMOCNIENIE PROGRAMU

Wykonanie gazetki szkolnej dotyczącej szkodliwości palenia z wykorzystaniem plakatów.

Umieszczenie sprawozdania oraz zdjęć na stronie internetowej szkoły.

Szkolny koordynator,

wychowawca kl. V a – p. Edyta Kochanowicz  

marzec

5. SPORZĄDZENIE SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI PROGRAMU Informacja z realizacji programu – ankieta, ankieta dla rodziców, ankieta ewaluacyjna dla uczniów.

Szkolny koordynator

czerwiec

6. PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU W SZKOLE

Wyciągnięcie wniosków z realizacji programu

Szkolny koordynator

czerwiec

  

Czytaj więcej: Szkolne Koło PCK

,,Jeden grosz znaczy niewiele…”
   Bardzo dziękujemy za wszystkie miłe gesty. Zebraliśmy 289,71 zł
. W klasach I-III najwięcej zebrała klasa IIIb: 30,65 zł; a w klasach IV-VI - klasa IVb: 99,45. Po przeliczeniu, zważeniu i sporządzeniu protokołu zebrane monety zostały odpowiednio zapakowane i przekazane organizatorom.

2021  Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku  globbers joomla template