Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 106 Świetlica szkolna
logotype
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/templates/maillers2/index.php on line 103 Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/includes/application.php on line 536
Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” – takim cytatem zaczęliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Drzewa, który obchodziliśmy 10 października 2017r. Na początku uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat drzew (podziału, jakie funkcję pełnią w środowisku, rodzajów, zmiany w wyglądzie w poszczególnych porach roku, budowy, warstwy lasu). Wiedza uczniów okazała się na wysokim poziomie. Bardzo ważna była również pogadanka na temat „Dlaczego należy dbać o drzewa?”. Później odgadywaliśmy z jakiego drzewa są liście przyniesione przez dzieci. Na końcu każdy indywidualnie wykonał pracę przestrzenną „Drzewo jesienią”. A najbardziej wytrwali zrobili duże drzewo z liśćmi na dużym arkuszu szarego papieru. Dzieci były bardzo zaangażowane. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną im na długo.

W dniu 15.09.2017 po raz pierwszy w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Motywem przewodnim jest „kropka”. Dzień wcześniej uczniowie zostali poinformowani o organizacji takiego dnia i zachęceni do założenia na siebie elementów garderoby w kropki. Są to działanie, w których dzieci mogą odkrywać swoje talenty oraz znaleźć swoje mocne strony. Uczniowie poznali historię święta, poprzez obejrzenie filmu animowanego na podstawie książki autora Petera Reynoldsa „The Dot”, w której główną bohaterką była mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dzięki swojej nauczycielce z plastyki i małej kropce, którą narysowała na kartce uwierzyła w swoje możliwość.

Była to okazja, aby porozmawiać z dziećmi o wartościach, empatii, wiary w siebie i uświadomić im co jest dla nich najważniejsze w życiu. Ponadto dzieci miały okazje tworzyć kropkowe prace plastyczne. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu, pozwolił uczniom zrozumieć, że każdy ma talent, tylko musi uwierzyć w swoje możliwości.

 

14 i 15 grudznia odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH przygotowanych przez świetlicę szkolną.

Serdecznie zapraszamy.

Świetlica prosi o uwagę...

Świetlica jest bardzo ważnym miejscem pobytu ucznia w szkole. Coraz więcej dzieci i coraz dłużej przebywa w świetlicach szkolnych, dlatego ważne jest, aby świetlice były nie tylko miejscem bezpiecznym, ale równie miejscem gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas.

Świetlica w świetle założeń nowej Podstawy Programowej to:

  • miejsce przeznaczone do spędzania czasu wolnego,
  • miejsce wychowania pozalekcyjnego.

Zadania świetlicy

  • Zapewnienie uczniom opieki w godzinach pracy ich rodziców lub nie posiadającym w domu rodzinnym właściwych warunków do nauki
    i spędzania czasu wolnego.
  • Organizowanie zespołowej nauki i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności z nauką.
  • Prowadzenie pracy wychowawczej, zmierzającej do kształtowania u dzieci właściwej postawy etyczno-moralnej. Rozwijanie zainteresowań intelektualnych, artystycznych i technicznych.
  • Przygotowywanie do właściwego spędzania wolnego czasu; wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy.
  • Organizowanie racjonalnego wypoczynku i pobytu na wolnym powietrzu.
  • Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w domu i w swoim środowisku

Cele pracy świetlicy

-         zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej uczniom przed i po zajęciach;

-         zorganizowanie pomocy w odrabianiu lekcji i nauce;

-         zorganizowanie zajęć sprzyjających rekreacji fizycznej;

-         rozwijanie zainteresowań

Czytaj więcej: Organizacja pracy świetlicy w nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku

W czerwcu uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej mieli okazję wyjazdu do Jarosławia na basen. Zwiedzili również niedawno otwartą trasę podziemną. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu powstało w ramach projektu pn. "Jarosław-Użgorod: wspólna inicjatywa na rzecz podniesienia atrakcyjności turystycznej historycznych miast partnerskich". W jarosławskim przejściu, w kuchni mieszczańskiej, poczuli zapach ziół i wypiekanego chleba, a w sali poświęconej jarmarkom jarosławskim usłyszeli gwar handlujących kupców i przechodniów. Oglądali eksponaty i rozwiązywali różne zadania, które pojawiały się na ekranach multimedialnych. Przemierzając 187-metrowe podziemne korytarze, poznali bogatą historię miasta i jego specyfikę ze szczególnym uwzględnieniem tradycji mieszczańskich i kupieckich z XIV-XX wieku.

2021  Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku  globbers joomla template