Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 38 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 92 Szkolne Koło "Caritas"
logotype
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/templates/maillers2/index.php on line 103 Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/includes/application.php on line 536
Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/jklaser/domains/sp1.pruchnik.com.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Podziękowanie

W listopadzie otrzymaliśmy podziękowanie od Sióstr Misjonarek z Kamerunu za tegoroczne wsparcie akcji Adopcja Serca. My również dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za pomoc misjom.

SK Caritas

 

 

 

 

 

 

 

I Ty możesz pomóc misjom!

„Wszyscy ludzie świeccy są misjonarzami na mocy chrztu świętego”

Jan Paweł II

W Afryce z powodu chorób, głodu umiera 12 milionów dzieci rocznie, z czego 80% z dala od szpitali. Większość dzieci traci co najmniej jedno z rodziców z powodu AIDS lub innych chorób.

Siostry Michalitki pracują w Kamerunie od 1984 r. na dwóch placówkach: Nguelemendouka i Betare-Oya. Prace przez nie podejmowane to m.in.:

- opieka nad katolickimi szkołami podstawowymi, przedszkolami. W ramach tej pracy Siostry, dzięki Adopcji Serca, wspomagają i opłacają szkołę czy przedszkole ponad 600 dzieciom, których rodzice czy opiekunowie SA w trudnych warunkach materialnych;

- prowadzą oratoria-sierocińce dla ponad 120 dzieci, troszcząc się o ich wyżywienie, pomoc w odrabianiu lekcji;

- regularnie szczepią dzieci, przeciwdziałają rożnym chorobom, prowadza grupy dziecięce, młodzieżowe, powołaniowe ministrantów;

- prowadza przychodnie lekarskie z małymi laboratoriami i aptekami;

- pomagają w pracy duszpasterskiej;

- prowadza Centrum Formacji Katechetycznej i Duchowej w Nguelemendouka.

W ramach akcji „Adopcja Serca” można na odległość zaadoptować jedno dziecko w Kamerunie i wpłacać co roku odpowiednią kwotę, przynajmniej do ukończenia przez dziecko szkoły podstawowej.

W tygodniu Miłosierdzia członkowie Szkolnego Koła „Caritas” w ramach akcji „Adopcja Serca” kwestowali, aby pomóc dzieciom z misji. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Dzięki Wam dzieci będą mogły uczyć się i chodzić do szkoły.

Pamiętajmy o Tych dzieciach w codziennej modlitwie.

Proszę Cię, Panie, za misjonarzy,

Którzy zostawili swój dom, rodzinę,

Przyjaciół i poszli do obcych,

By mówić i świadczyć o Tobie.

 

Proszę Cię, Panie, o kapłanów gorliwych

I zapalonych Miłością.

Proszę, byś posłał robotników ewangelicznych,

Którzy by serca nieśli na dłoniach,

Jak zapalone pochodnie.

 

W tej intencji oddaję Ci Panie, wszystko.

Zechciej wziąć życie moje,

moje wysiłki, radości i nadzieje.

Pod Twoje stopy, Boski Misjonarzu,

Chcę rzucać kwiaty drobnych ofiar,

a Ty przemieniaj je w łaski potrzebne

dla misjonarzy na wszystkich kontynentach.

Amen

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie:

http://www.adopcjaserca.pl

 

Poniżej publikujemy list od siostry z Kamerunu oraz zdjęcie naszego podopiecznego. Cieszymy się,że możemy pomóc.

 

 

 

Dnia 28.10.2016 r w naszej szkole odbyła się loteria fantowa - „Otwórzmy serca dla dzieci całego świata”. Zorganizowana została przez Koło Misyjne , które prowadzi s. Marietta Teresa Kaleta. Wzbudziła ona wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Radości było wiele, gdyż losy były atrakcyjne. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone zostały dla dzieci w Kamerunie. Loteria miała miejsce w tzw. „Tygodniu Misyjnym” poświęconym wszystkim, którzy trudzą się, głosząc Dobrą Nowinę na krańcach ziemi. Dzieci z naszej szkoły okazały swoje wielkie serce dla rówieśników z innych stron świata, dzieląc się swoimi ofiarami . Całe to wydarzenie dopełniła modlitwa Różańcowa dzieci z Koła Misyjnego w intencjach misji, którą poprowadziły w naszym kościele parafialnym.

Publikujemy list od siostry Eligii Opiłowskiej, która pośredniczy w naszej działalności charytatywnej na rzecz Adopcji Serca w Kamerunie.

Społeczność naszej szkoły otrzymała podziękowanie od Dzieci z Kamerunu i Sióstr Misjonarek za dotychczasową pomoc i wsparcie finansowe w ramach organizowanej w szkole „Adopcji Serca” – akcji prowadzonej przez Szkolne Koło „Caritas”.

W sobotę 1 marca Szkolne Koło "Caritas" uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym wolontariatu w szkole i parafii. Spotkanie odbyło się w ramach dekanatu Pruchnik o godz. 9.30 w Rokietnicy. Prezentowaliśmy prace naszego koła, słuchaliśmy konferencji ks. Marka Dudy z Ośrodka Caritas w Zboiskach i wiele dowiedzieliśmy się o dziełach charytatywnych i pracy wolontariatu w naszej diecezji. Otrzymaliśmy także materiały formacyjne i prezenty.

Dziękujemy Pani Anecie Parawie za pomoc w organizacji wyjazdu na to spotkanie.

Natalka, Julka, Paweł i Adrian

Więcej artykułów…

  1. Szkolne Koło "Caritas"
2021  Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku  globbers joomla template